NASZE  PASJE


Czy wiesz czym interesuje się Twój kolega ze szkoły? Co robi w wolnych chwilach? Nas to zaciekawiło i zaczęliśmy rozmowy o Waszych pasjach.

Jako pierwszy, kilka słów o sobie powiedział Jurek Wypyski z 2b:

„Terrarystyką interesuję się od 7 roku życia. Zaczynałem od patyczaków, dwa lata temu zakupiłem swojego pierwszego węża. Siostra kupiła mi ptasznika. Rok temu miałem już 5 węży, 2 gekony, 1 skorpiona, 4 ptaszniki i 30 czarnych wdów. Niestety, z przyczyn osobistych musiałem sprzedać większość zbiorów i ograniczyć hodowle do jednego węża. Karmiłem je w zależności od gatunku owadami, noworodkami mysimi, myszami, szczurami i niekiedy królikami.”

Dla tych, którzy pierwszy raz spotkali się z pojęciem terrarystyka, informujemy, że jest to hodowla zwierząt w terrariach. Tworzy się w nich odpowiednie warunki dla rozwoju płazów i gadów.

Czy zaciekawił Was Jurek swoim hobby?

O pasji Julii Błaszczyk z 3b wiemy chyba wszyscy. Często słyszymy Ją na różnych apelach, podczas występów w całej gminie. Oto co Julia mówi o swoich zainteresowaniach:

„Śpiewam, bo kocham to robić, daje mi to możliwość zapomnieć o tym co dzieje się dokoła mnie i pozwala mi zamknąć się w swoim małym świecie. Dzięki śpiewaniu mogę wyrazić siebie, swoje emocje i to co czuję, Najważniejsze, że sprawia mi to ogromną radość. Przed swoim każdym występem czuje lekki stres, nerwy i obawę przed tym, że może mi się coś nie udać. W momencie gdy już zaczynam śpiewać ten stres i nerwy odchodzą gdzieś daleko i liczy się tylko tu i teraz. Jestem tylko ja, muzyka i emocje które przekazuję innym. Dodatkowo po szkole uczę się grać na keyboardzie i fortepianie oraz chodzę na zajęcia do MGOK-u w Raszkowie, gdzie należę do zespołu wokalnego TREMA. Lubię grać, ponieważ to mnie odstresowuje.  Jednak zdecydowanie o wiele większą radość daje mi śpiew. Muzykę wybrałam dlatego, że jest ze mną od małego i nie wyobrażam sobie choćby jednego dnia bez niej. Muzyka jest dla mnie jak drugie bicie serca, z każdym nowym dźwiękiem ono przyspiesza. Lubię słuchać prawie każde gatunki muzyczne, jeśli coś mi się spodoba potrafię tego słuchać bez końca. Co lubię śpiewać? Z reguły są to piosenki wolne, spokojne i z przekazem. Takie gdzie mogę wyrazić w nich swoje emocje.”

A Wy, co lubicie robić po szkole, czym się interesujecie? Zapraszamy, napiszcie kilka słów o swoich pasjach.

 

  

 

 

Powrót