RODZINNY FESTYN W LAMKACH "ZIELONO MI..."


Już po raz trzeci Zespół Szkół w Lamkach, przy współudziale Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Lamkach zorganizował Festyn Rodzinny, który odbył się 12 czerwca br. przy  sali wiejskiej.  Pierwszy – to był Festyn z Jajem, w ubiegłym roku mieliśmy „Pomidorowy Zawrót Głowy”, natomiast motto tegorocznego brzmiało „Zielono mi…”.

W słoneczne niedzielne popołudnie licznie przybyłym rodzicom, zaproszonym gościom i sympatykom mogliśmy zaoferować szereg atrakcji, w nadziei, że każdy znajdzie coś dla siebie. Postawiliśmy na własne siły i własny potencjał artystyczny. Nasi uczniowie przygotowali występy taneczne, wokalne i teatralne, rodzinne potyczki zręcznościowe i sportowe, zorganizowali również stałe stoiska, przy których odbywały się ciekawe zajęcia plastyczne i graficzne. Nasi najmłodsi artyści zaprezentowali się w tańcu uroczych żabek. Z kolei czwartoklasistki  pod okiem naszej szkolnej Ewy Chodakowskiej, Julii Janiak, porwały publiczność do energetycznej zumby. Z wdziękiem zaprezentował się również zespół taneczny naszych gimnazjalistek. Potocznie zwana „belgijka” zintegrowała niemałą część publiczności. Nie zabrakło też występów wokalnych. Na szczególną uwagę zasłużył również występ rodziców i dzieci, którzy specjalnie na nasz festyn przygotowali przedstawienie teatralne oparte na wierszu Juliana Tuwima „Rzepka”. Było to już drugie przedstawienie amatorskiego teatru rodziców, który zdobył sobie niemałą sympatię wśród naszej społeczności.

W czasie odbywających się mistrzostw piłki nożnej EURO 2016 nie mogło zabraknąć emocji sportowych. Mecz piłki nożnej rodzice kontra uczniowie o puchar przechodni Dyrektora Szkoły zakończył się wygraną Rodziców . Amatorzy siatkówki też popisali się swoją zwinnością i wdziękiem.

Przysłowiowym gwoździem programu był zielony ogórek, jako główny składnik pysznej zupy ogórkowej. Polecamy! Możemy udostępnić przepis. Dla zwolenników bardziej konkretnych dań pyszności z grilla oferował catering. Do tego wszystkiego oczywiście pyszne ciasta, upieczone przez Rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę, rodzicom za odwiedziny, wsparcie i humor. 

Do zobaczenia na następnym festynie. Już dziś zapraszamy!

Zapraszamy do galerii...

Powrót