Z  ERASMUSEM+  LAMKI  ZDOBYWAJĄ  ŚWIAT


Pierwsza MOBILNOŚĆ ZS w Lamkach - CHORWACJA

Zespół Szkół w Lamkach w ramach dofinansowanego z Funduszy Europejskich projektu „Z Erasmusem+ Lamki zdobywają Świat” zakończył pierwszą planowaną mobilność europejską.

Celem  projektu jest  nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w placówce oświatowej dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach: Chorwacja, Norwegia.

W dniach 08 -14 kwietnia 2017 pięcioro nauczycieli z Zespołu Szkół w Lamkach wzięło udział w kursie organizowanym przez Chorwackie Stowarzyszenie Narrator „Pricalica” w Zagrzebiu. Byli to: Jerzy Wiśniewski – nauczyciel techniki, plastyki i matematyki, Maria Górska – nauczyciel języka niemieckiego, Jolanta Nowacka – nauczyciel języka angielskiego, Anna Ogiejko – Biczysko – nauczyciel języka polskiego, historii i neurologopeda, Beata Ławrynowicz – nauczyciel matematyki, fizyki, informatyki. Tematyką szkolenia była: „Orientacja Zawodowa w Edukacji”.

W programie uwzględniono nowoczesne techniki edukacyjne wykorzystujące dramę w procesach nauczania, opartą o technikę „Płaszcza Eksperta” opracowaną przez Dorothy Heathcote. Zajęcia warsztatowe pozwoliły uczestnikom poznać systemy edukacji i elementy szkolnego doradztwa zawodowego w Chorwacji i innych krajach europejskich. Zaprezentowano także możliwości realizacji europejskich projektów międzyszkolnych na platformie e -Twinning oraz narzędzia online, które wykorzystuje się w ich tworzeniu.

Międzynarodowe szkolenie pozwoliło wszystkim uczestnikom projektu uzyskać certyfikaty: Europass Paszport Językowy i Paszport Mobilności oraz umożliwiło zdobycie doświadczeń i nawiązanie kontaktów koniecznych dla przyszłej współpracy ze szkołami z innych europejskich państw.

W ramach tego siedmiodniowego spotkania organizatorzy zapoznali nas z historią i kulturą Chorwacji, a uczestnicy szkolenia zaprezentowali materiał multimedialny dotyczący krajów, z których pochodzą.

Trudno, w krótkich chwilach wolnych od zajęć, poznać całe piękno Chorwacji, ale zdążyliśmy się zachwycić pięknem Plitvickich Jezior, podziwiać stalaktyty w jaskini Grgosova Spilja, odwiedzić urocze, regionalne gospodarstwo agroturystyczne.

Pełni wrażeń i zapału do dalszej pracy wróciliśmy w Wielką Sobotę do naszej kochanej Polski.           

Zapraszamy do galerii...